Alyans Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Alyans alırken genellikle herkes öncelikle parasının karşılığını almak ister. Doğal olarak bu müşterinin en tabii hakkıdır. Öncelikle güvenilir bir yerden alınması şarttır. Herşeyin sahtesinin yapıldığı günümüzde altın platin gibi değerli madenlerinde sahtesi fazlasıyla piyasada bulunmaktadır. Hatta bazıları o kadar iyidir ki gerçeğinden ayırt etmek çok zordur. Bu nedenle biz alyans alınacak yerleri öncelikle Türkiye ve dünyada tanınmış sertifikalı üreticileri ve bunların bayiilerini tavsiye ediyoruz.

Gerçek alyans satan bir yar bulunduktan sonrası işimiz biraz daha kolaylaşıyor. Vitrinlerde ve kutularda bulunan göz alıcı modeller karşımıza çıktığında olay el ve parmak yapısına uygun olan ve görsel zevkimize hitap edecek modelin seçimine kalıyor. Kullanım kolaylığı açısından ince modeller daha zarif ve şık dursa da sağlamlık açısından kalın modelleri de incelemek gerek. Mutlaka ince model alyans isteniyorsa biraz daha ayarı düşürülerek sağlamlaştırılmış modeller işinizi görecektir. Çünkü altın saflığa yaklaştıkça sertliği ve sağlamlığı azalır. Kimse aldığı bu en özel takısının iki gün sonra eğilip bükülmesini istemez.

Bunun dışında en önemli konulardan biriside alyansın büyük yada küçük olmaması. Alyans sürekli olarak parmakta taşınacağından küçük alyans parmağa oturur iz yapar ve takıp çıkartması güç olur. Büyük olduğunda ise kaybedilme olasılığı yüksektir. Bu nedenle parmağınıza ölçerek almanızda yarar var. Diğer taraftan gece uyuduğunuzda parmağınızın şişme ihtimaline karşı ya yatarken alyansınızı çıkartmanız yada alırken bunu da göz önünde bulundurmanız gerek.

Alyansın uzun yıllar kullanılacağı düşünüldüğünde altının eskiyip incelme ihtimaline karşı biraz daha kalın modellerden seçmekte fayda görüyoruz. İleri ki yıllarda yeni bir çift daha alınabilir ancak nikahınızda taktığınız alyansın yerini hiç bir yüzük tutmayacaktır.

Diğer bir konu ise alyanslar da özellikle bayanlar tarafından taşlı modeller tercih edilecekse yerleştirilen taşın sağlam bir işçiliğe sahip olması gerek. Bir kaç yıl sonra yerinden çıkan bir taş alyansın tüm güzelliğini yitirmesine neden olacaktır.

Alyansınızın ve evliliğinizin uzun ömürlü olmasını dileriz

http://www.yuzukmodel.com

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir